Říká se, že centrum je vizitkou a výkladní skříní každého města. V případě Kopřivnice to ovšem neplatí. Po desítky let se potácíme v nevědomosti, kde že vlastně je to centrum. Před Kulturním domem, naproti Katolického domu nebo ho máme snad hledat jinde? V posledním volebním období se zastupitelstvo města začalo intenzivně zabývat myšlenkami na vybudování důstojného veřejného prostoru, chcete-li náměstí před Kulturním domem. Naštěstí nepůjde jen o polepení děr v chodnících, zprovoznění vodotrysku a vysázení nové zeleně. Občanům města se dostane komplexní rekonstrukce celého prostoru táhnoucího se od ulice Štefánikova až ke Kulturnímu domu.

Snahy o realizaci oprav kvitujeme a podporujeme. Jsme si vědomi důležitosti centra města. Proč to ale trvalo tak dlouho a je současný návrh ten nejvhodnější? CHCEME OPRAVENÉ A REPREZENTATIVNÍ CENTRUM MĚSTA. BUDEME PODPOROVAT JEHO OPRAVU V NADCHÁZEJÍCÍM VOLEBNÍM OBDOBÍ. Uvědomujeme si, že jde o zásadní krok, proto nechceme slepě přijmout všechno, co se teď může zdát ve vizualizaci líbivé a krásné. Zároveň uvažujeme více komplexně a centrum města vidíme v širší perspektivě.


Širší perspektivou myslíme nejen možnosti jeho využití, ale také propojení s_nejbližšími společensky využívanými lokalitami. CHCEME STŘED MĚSTA FUNKČNĚ PROPOJIT S PARKEM EDV. BENEŠE. Město v posledních letech masivně investovalo do obnovy budov v parku a jeho samotné podoby. Tento trend nesmí ustat. Chceme odstranit polorozpadlý depozitář za budovou dnes již opravené vily v parku. CHCEME NA PROSTRANSTVÍ BÝVALÉHO TECHNICKÉHO MUZEA, VYTVOŘIT PRO OBČANY PROSTOR PRO POŘÁDÁNÍ KONCERTŮ A HAPPENINGŮ. Jedná se z hlediska lokality o skvělé místo, blízko bezprostředního centra, kde nebude hudba a společenský život nikoho výrazně rušit, jelikož nepřiléhá bezprostředně k obydlené zástavbě. Navíc se nachází v blízkosti kulturních zařízení města.