hostgator coupon code 50 off
  • image
  • image
Previous Next

Původní hřiště Dělnické tělovýchovné jednoty bylo v minulosti přebudováno na házenkářský areál. Od doby, kdy se házená hraje jen a pouze v hale, bylo hřiště využíváno jen velmi málo a to v podstatě jen hráči malé kopané. I ti po opravě školního hřiště ZŠ Milady Horákové přestali Házeňák užívat a tak areál chátral. V tomto volebním období se městu konečně podařilo areál získat do svého majetku, čímž byl splněn jeden z bodů programu, se kterým šli Piráti do minulých voleb. Ale co dál? Házeňák by měl zůstat tím, pro co byl vybudován – sportovištěm a hřištěm.
V Kopřivnici je dnes už spousta hřišť pro děti. Jenomže se zapomíná na hřiště pro větší děti a na ty odrostlejší - mládež. Piráti chtějí vybudovat sportoviště pro všechny moderní sporty, které jsou dnes opomíjeny. Workout, parkour, betonový skatepark a v neposlední řadě in-line dráhu i s malým hřištěm, kde třeba budou moci rodiče učit děti jezdit na kole.
Nechceme, aby prostor Házeňáku byl zastavěn. A nechceme, aby byl zastavěn ani halou, jak se o tom uvažovalo v minulosti a někteří s touto myšlenkou možná pořád ještě koketují. Na multifunkční halu by měla být přestavěna hala tenisová, která kvůli svému stavu bude vyžadovat rekonstrukci již velmi brzy. Město je vlastníkem pozemků za halou, a tudíž přichází v úvahu i její rozšíření. Nebude to ale hned. Městský rozpočet není nafukovací. Prioritou kromě Házeňáku je i rekonstrukce centra města.
Nově vzešlé zastupitelstvo bude mít před sebou náročný úkol, dotáhnout do konce majetkoprávní vztah s tenisovým klubem, který vlastní pozemky pod halou, zatímco město halu samotnou. Nejlepším řešením dle Pirátů je koupě pozemků. Je to řešení nejčistší, které do budoucna už nepřinese další problémy.