hostgator coupon code 50 off
  • image
  • image
Previous Next

Zrušení třetího místostarosty není samozřejmost.

Když jsme před čtyřmi lety vystupovali o tomto čase jako jediný politický subjekt s peticí pro snížení počtu uvolněných členů zastupitelstva, šlo nám tehdy o zrušení funkce třetího místostarosty. Mnozí kroutili hlavou a nechápali, proč se chceme zbavit takového trumfu v podobě klidného místečka na úřadě pro koaličního partnera. My jsme ale dobře věděli a jsme o tom stále více přesvědčení, že to byla pouze politická funkce, která městu nepřinášela větší užitek. Pouze každé volební období odčerpávala na plat miliony z rozpočtu města, které se mohly použít ve prospěch občanů.
Díky naší iniciativě, pak nově vzniklá koalice třetího místostarostu neustavila. Považujeme tento krok za velký úspěch našeho snažení a efektivního fungování města.
Před nadcházejícími volbami držíme kurz a v případě, že ve volbách uspějeme a budeme zvoleni do zastupitelstva města, nepodpoříme opětovné zřízení funkce třetího místostarosty ani uvolněného člena rady města. Podpora takové koalice je pro nás nepřijatelná. Nechceme návrat starých časů. Neuspěje ani argument, že přibývá agendy nebo že je to jediné možné řešení pro vznik nové radniční koalice, s nimž by snad některá strana chtěla vystoupit pro ospravedlnění takového kroku. Pro nás to jsou jen zástupné důvody, jak vysát peníze z rozpočtu pro politickou funkci. Možná je v tom mezi námi a jinými politickými subjekty ten největší rozdíl. Děláme politiku pro lidi ne pro funkce.